qahvehdotcom

اشتراک گذاشته شده با :

خرید قهوه ساز

کاربرد فرنچ پرس
کاربرد فرنچ پرس

علاقه برخی از افراد به قهوه به حدی است که روزانه بیشتر از یکبار اقدام به خرید قهوه می کنند. بنابراین اگر بخواهند برای نوشیدن یک فنجان قهوه به کافی شاپ مراجعه کنند، علاوه بر اینکه زمان زیادی را تلف می کند، مقرون به صرف هم نیست.

فرنچ پرس که خیلی قبل تر از اینکه ما به دنیا بیایم به صنعت قهوه وارد شده بود، برای اولین بار در سال ۱۹۲۹ در ایتالیا و توسط آتیو کالیمانی اختراع شد.

قهوه ساز فرنچ پرس یک دستگاه ساده ای است که علاوه بر ظاهرش قهوه ای ملایم، خوش بو، خوش عطر و به طور کلی یک قهوه ی تمام عیار را آماده می کند. این قهوه ساز از یک استند یا پایه ی نگهدارنده قوری، مخزن استوانه ای قهوه و آب، فیلتر فلزی و یک اهرم پرس که متصل به درب قهوه ساز است، تشکیل شده است.

قهوه ساز های خانگی انواع مختلفی دارند که ما در اینجا به بررسی یکی از محبوب ترین قهوه ساز ها یعنی فرنچ پرس می پردازیم.

دم کردن قهوه با فرنچ پرس به راحتی خوردن یک لیوان آب می باشد. بعد از خرید قهوه ساز فرنچ پرس برای آماده کردن قهوه با آن باید ابتدا قهوه ی آسیاب شده را در مخزن بریزم. سپس آب جوش را به صورت دورانی و به آرامی به قهوه ها اضافه می کنیم. بعد از گذشت چند ثانیه درب قهوه ساز را بر روی دستگاه قرار میدهیم.

در این زمان اهرم پرس باید در بالاترین حالت خود باشد. بعد از تقریبا ۵ دقیقه، اهرم فشار را به سمت پایین به حرکت در می آوریم و قهوه ی آماده شده را به داخل فنجان می ریزیم.

اینجا لازم به ذکر است که برای داشتن قهوه ای بهتر باید چند نکته را رعایت کرد:

 • درجه آسیاب قهوه باید درشت باشد.
 • آب مورد استفاده باید جوش و تقریبا ۹۳ درجه سانتی گراد باشد.
 • قهوه نهایی فرنچ پرس را قهوه ی فیلتری می گویند، اما چون فیلتر مورد استفاده فلزی می باشد، روغن قهوه از بین نمی رود و همچنین کافئین زیادی هم دارد.
 • میزان برشتگی یا رستاین قهوه معمولا ملایم ( مدیوم رست )  می باشد.
 • قهوه ی حاصل از فرنچ پرس قهوه ی دارای کرما یا خامه ی زیادی نیست.

source: کاربرد فرنچ پرس

اسپرسو ساز نوا
اسپرسو ساز نوا

اگر قصد خرید اسپرسو ساز را داشته باشید، نوا برندی است که به کررات با آن برخورد می کنید. زیرا از تنوع محصول زیادی برخوردار می باشد. 

نوا از معتبر ترین و بهترین برندهای نولید کننده ساخت لوازم برقی می باشد. این برند قدیمی محصول کشور ژاپن است که جاروبرقی گرفته تا پنکه، گوش کوب برقی، … تولید می کند.

اما برند نوا بیشترِ محبوبت و معروفیت خود را مدیوم دستگاه های قهوه ساز اش می باشد. کیفیت ساخت و تنوع طرح قهوه ساز های این برند باعث شد در مدت زمان کوتاهی، جای خود را در بازار باز کند.

به ویژه دستگاه های اسپرسو ساز نوا. با این حال در بین این اسپرسو ساز چند مدل آن، طرفداران بیشتری دارند که آنها را در زیر معرفی کردیم.

برترین اسپرسو ساز های نوا

شرکت نوا اسپرسو ساز هایی را با نام های ۱۲۸، ۱۲۹، ۱۳۹، ۱۴۰، ۱۴۸، ۱۴۹، ۱۴۲، ۱۴۴، ۱۴۶، ۱۴۷ به مرور زمان وارد بازار  قهوه کرد. اما تعدادی از آنها توانستند رقیبان خود را کنار زده و جز اولین انتخاب های خرید قهوه ساز های اسپرسو شوند.

برترین اسپرسو سازهای نوا عبارتند از: نوا ۱۲۸، نوا ۱۳۹، نوا ۱۴۸ و نوا ۱۴۹٫ نکته جالب این جا است که بازار قهوه ایران هم از این قاعده جدا نبود. اما دلیل محبوبیت این دستگاه ها چیست؟

در واقع این ۴ مدل دستگاه اسپرسو ساز نوا به دلیل امکاناتی که دارند، محبوبیت خود را بدست آورده اند. اگرچه یکسری امکانات در تمام اسپرسو ساز های نوا ثابت بوده است، اما امکانات این مدل ها از سایر مدل ها بیشتر است.

به حدی که علاوه بر اینکه می توان از این اسپرسوساز ها برای مصرف خانگی استفاده کرد؛ می توان برای کسب و کار های کوچک مورد استفاده قرار گیرند.

source: اسپرسو ساز نوا

چای یا قهوه؟
چای یا قهوه؟

بر اساس مطالعاتی که انجام شده خرید قهوه و چایی و نوشیدن آنها بعد از آب، در رده دوم و سومِ پرمصرف ترین نوشیدنی های دنیا هستند. چای و قهوه دو نوشیدنی ای هستند که از لحاظ ترکیبات موجود در آنها تقریبا مشابه هستند، با این حال دو رغیب سرسخت یکدیگر به حساب می آیند.

چایی

چایی برای اولین بار در کشور چین شناخته و به کل دنیا عرضه شد. چایی برعکس قهوه که هسته یک نوع میوه می باشد، برگ یک نوع گیاه به نام بوته چایی می باشد. برای درست کردن چایی که میشناسیم، ابتدا برگ چایی را از بوته جدا می کنند و در طی عملیاتی برگ چایی را به انواع چایی (مانند چای سیاه) تبدیل می کنند.

کشت چایی راحت تر از کشت درخت قهوه می باشد. زیرا هم گیاه خیلی حساسی نیست و هم به شرایط آب و هوایی معمول تری نیاز دارد. برای کشت چایی به هوای نسبتا گرم، خاک نرم و عمیق، بارش باران بسیار زیاد نیاز است.

قهوه

شاید باورش سخت باشد اما نوشیدنی قهوه زودتر از چایی در دنیا کشف شد، حتی در ایران. قهوه در اصل هسته میوه درخت قهوه می باشد. درخت قهوه یک درخت بسیار حساس است که در شرایط آب و هوای خاص خود رشد می کند. تنوع قهوه بسیار زیاد است، هم در میزان رُست قهوه تنوع وجود دارد، هم در نوع دانه قهوه.

دانه های قهوه به دو دسته روبستا و عربیکا در بازار موجود می باشد. دانه روبستا سرشار از کافئین است و عربیکا سرشار از اسیدیته. همچنین با میزان رُست قهوه می توان نوشیدنی های قهوه متفاوتی درست کرد. قهوه هم مانند چای، جز نوشیدنی های توصیه شده توسط متخصصین می باشد. مصرف ۱-۳ فنجان قهوه در روز برای سلامتی مفید است.

برای درست کردن قهوه نیاز به خرید قهوه ساز است. قهوه ساز هایی که در بازار تنوع بسیار زیادی دارند. در مقابل برای درست کردن چایی فقط به یک قوری و آب جوش نیاز است.

همچنین هردو نوشیدنی را اگر با شکر یا شیرینی میل می کنید، دیگر جنبه سلامتی ندارد. پس به میزان شیرینی ای که مصرف می کنید دقت کنید.

source: چای یا قهوه؟

قهوه ساز سایفون چیست؟
قهوه ساز سایفون چیست؟

قهوه ساز سایفون از پرطرفدارترین و زیباترین قهوه ساز های نسل سوم است. زیرا علاوه بر اینکه می توان با آن قهوه تهیه کرد، می توان به عنوان وسیله ای تزیینی برای آشپزخانه مورد استفاده قرار گیرد.

قهوه ساز سایفون که به آن قهوه ساز وکیوم پات (Vacuum Coffee Maker) هم گفته می شود از اولین قهوه ساز هایی است که با شروع موج سوم قهوه، وارد صنعت قهوه شد.

تاریخچه قهوه ساز سایفون

درمورد اینکه قهوه ساز سایفون در چه سالی و در کجا برای اولین بار ساخته شد، دو نظریه وجود دارد. این دو نظریه به قرار زیر هستند.

 • در دهه ۱۸۳۰ توسط فردی آلمانی به نام لوف در آلمان برای اولین بار ساخته شد.
 • در سال ۱۸۴۰ فردی به نام مادام وسیو در فرانسه این دستگاه را ثبت اختراع کرد.

 • طرز تهیه قهوه با سایفون

آماده کردن قهوه با قهوه ساز سایفون بسیار راحت می باشد. اما نباید انتظار داشت که در همان دفعات اول به طعم و مزه ایده آل رسید. قطعا با تمرین و تکرار به طعم دوست داشتنی خود می رسید.

برای درست کردن قهوه با این قهوه ساز مراحل زیر را انجام دهید.

در اولین قدم باید دان قهوه را آسیاب کرد. برای دم کردن قهوه با سایفون باید دانه های قهوه را در اندازه متوسط آسیاب کرد. اندازه دانه های قهوه باید کمی از اسپرسو درشت تر باشد.

بعد از آُسیاب کردن قهوه، آب را در درون قوری قهوه زیرین می ریزیم. سپس فیلتر مخصوص این قهوه ساز را درون قوری قهوه بالایی قرار داده و فنر آن را از درون لوله ای که این دو قوری را به هم متصل می کند، عبور می دهیم.

سایفون را بر روی حرارت قرار می دهیم. حرارتی که برای این قهوه ساز مناسب است، وارمر و برنر می باشد. زمانی که آب به جوش آمد از لوله اتصال دهنده دو قوری بالا رفته و وارد مخزن قهوه می شود.

در این زمان پودر قهوه را به آب اضافه می کنیم و با یک قاشق یا یک ابزار دیگر آن را هم می زنیم تا آب و پودر  قهوه به خوبی با هم ترکیب شوند.

بعد از گذشت چند دقیقه قهوه ساز سایفون را از روی حرارت برمیداریم. با کم شدن حرارت خلا موجود در قوری زیرین باعث می شود عصاره قهوه از قوری بالایی به قوری پایینی ریخته شود.

بعد از اینکه کاملا عصاره قهوه به مخزن پایینی وارد شد، مخزن بالایی را برداشته و قهوه ای که آماده شده است را در درون فنجان می ریزیم.

source: قهوه ساز سایفون چیست؟

خرید قهوه ساز نسل سوم
خرید قهوه ساز نسل سوم

آماده کردن قهوه یا به صورت گذر آب جوش از پودر قهوه (عصاره گیری) انجام می شود، مانند دستگاه اسپرسو ساز، یا به صورت دم کردم قهوه. به منظور دم کردن قهوه دستگاه های قهوه ساز مختلفی تولید شده و در بازار موجور می باشد. اما انتخاب بهترین و کارآمد ترین قهوه ساز دمی از بین آنها کار نسبتا مشکلی است. در این مقاله قصد داریم شما را برای خرید بهتر راهنمایی کنیم.

به طور کلی به قهوه ساز های دمی، قهوه ساز های نسل سوم می گویند. ساز و کار این قهوه ساز ها به این گونه است که دانه قهوه در مدت زمان بیشتری در مجاورت با آب قرار می گیرند. برعکس قهوه جوش ها یا انواع موکاپات.

قهوه ساز های دمی، قهوه ساز های بسیار ساده ای هستند که هم ظاهر قشنگی دارند و هم آماده کردن قهوه با این دستگاه ها بسیار راحت می باشد. همچنین در زمان دم کردن قهوه عطر قهوه کل فضا را پر می کند.

دم کردن قهوه در این قهوه ساز ها با استفاده از فیلتر که اغلب هم فیلتر های کاغذی هستند، انجام می شود. استفاده از فیلتر باعث می شود، روغن قهوه گرفته شود. این یک مزیت بزرگی است برای کسانی که قهوه ای بدون روغن می نوشند. علاوه بر این سازوکار همه قهوه ساز های دمی به یک صورت می باشد.

بهترین قهوه ساز دمی

قهوه ساز های دمی انواع مختلفی دارند. هریک از آنها با اینکه در کلیت یکی هستند اما در جزئیات، متفاوت از هم می باشند، مانند مدت زمانی که طول می کشد تا قهوه آماده شود. اما بهترین قهوه ساز دمی کدام است؟ در زیر به تعدادی از بهترین این قهوه ساز اشاره می کنیم.

قهوه ساز دمی کمکس از دو مخزن تشکیل شده است. مخزن بالایی که مخصوص قهوه آسیاب شده و آب جوش است و مخرن پایینی که عصاره قهوه وارد آن می شود. فیلتر کاعذی مخصوص قهوه ساز کمکس هم در وسط این دو مخرن قرار می گیرد.

قهوه ساز v60، همانند قهوه ساز کمکس می باشد با این تفاوت که v60 یک دستگاه بسیار ساده شبیه به لیوانی با زاویه ۶۰ درجه می باشد. برای دم کردن قهوه با ۶۰، قهوه ساز را بر روی فنجان قهوه قرار داده و شروع میکنیم به دم کردن قهوه. فنجان قهوه در واقع همان مخزن پایینی قهوه ساز کمکس می باشد.

فرنچ پرس یک استوانه شیشه ای درب دار است که درب آن دارای یک اهرم می باشد. برای دم کردن دانه قهوه، اهرم در پایین ترین حالت خود قرار می گیرد و زمانی که قهوه آماده شد، اهرم را به سمت بالا می آوریم. همچنین فرنچ پرس برای تهیه قهوه فرانسه یکی از بهترین قهوه ساز ها می باشد.

قهوه ساز ایروپرس هم شبیه فرنچ پرس است اما به جای داشتن اهرم، دو استوانه یا سلندر به داخل یکدیگر می روند. زمانی که قهوه دم کشید و خواستیم آن را به داخل فنجان بریزیم، استوانه کوچکتر را به سمت بالا می آوریم. این قهوه ساز هم قابل حمل می باشد و فیلتر دستگاه بر روی خود آن قرار دارد.

source: خرید قهوه ساز نسل سوم

بهترین اسپرسو ساز خانگی
بهترین اسپرسو ساز خانگی

سپرسو یکی از محبوب ترین قهوه ها و اسپرسو ساز جز پرفروش ترین قهوه ساز ها در دنیا می باشد. این میزان محبوبت باعث شده است که اسپرسو به قهوه ی بی رقیب در بین دیگر نوشیدنی های قهوه تبدیل شود.

اسپرسو ساز مباشی و اسپرسو ساز جمیلای هر دو از قهوه ساز پرطرفدار می باشند با قابلیت های متفاوت که در این مقاله به بررسی و مقایسه این دو دستگاه پرداخته ایم.

اسپرسو ساز مباشی

اسپرسوساز مباشی یک اسپرسو ساز خانگی، نیمه صنعتی و کاملا استاندارد است که محصول کشور ژاپن می باشد. با اسپرسو ساز مباشی می توان در خانه، محل کار و یا هر مکان دلخواه دیگری، یک شات قهوه اسپرسوی حرفه ای را آماده کرد.

پمپ قوی، نداشتن لرزش، طراحی زیبا، بخار قوی، صدای کم دستگاه از نقاط قوت این اسپرسو ساز می باشند. علاوه بر این، قابلیت های فراوان دیگر اسپرسو ساز مباشی باعث گردیده که کار با این دستگاه بسیار راحت باشد.

اسپرسو ساز جمیلای

اسپرسو ساز جمیلای یکی از بهترین برند های دستگاه های اسپرسوساز است که در کشور ایتالیا ساخته می شود. این دستگاه یک قهوه ساز حرفه‌ای خانگی و نیمه اتوماتیک به حساب می آید و مانند اسپرسو ساز مباشی پمپ قوی، نداشتن لرزش، طراحی زیبا، بخار قوی، صدای کم از مزایای این دستگاه می باشند.

اسپرسوساز جیمیلای امکانات متنوع و بسیار کاربردی را در اختیار کاربر قرار می‌دهد و می‌ تواند گزینه ‌ای مناسب برای استفاده در خانه، محل کار، کافی‌شاپ‌ و رستوران‌ ها باشد.

source: بهترین اسپرسو ساز خانگی

خرید قهوه ساز نسل سوم
خرید قهوه ساز نسل سوم

خاطره ای که پس از خوردن یک فنجان قهوه در ذهن هر فرد، ماندگار می شود، دلیل دیگری است که عامل مصرف کننده را مهم تر می کند. برای ماندگاری بیشتر و دلنشین تر کردن این خاطره، دستگاه های قهوه ساز بسیار متنوع تری وارد بازار شد که عملکرد آنها، هم به صورت دم کردن قهوه بود و هم به صورت جوشاندین قهوه.

انواع قهوه ساز نسل سوم

با افزایش تقاضا برای نوشیدن قهوه و همچنین با رشد نوشیدنی هایی که بر پایه قهوه هستند، نیاز به دستگاه های قهوه ساز با کارایی های متنوع تر، بیشتر احساس شد. به همین دلیل قهوه ساز هایی ابداع شد که علاوه بر بیشتر شدن قابلیت های آن ها، میزان کنترل ما بر روند دم کردن قهوه افزایش پیدا کرد و قهوه در مدت زمان خیلی کمتری آماده می شود.

برخی از این قهوه ساز ها که با عنوان قهوه ساز های نسل سوم شناخته می شوند عبارتند از:

 • قهوه ساز دریپ کافی
 • قهوه ساز V60
 • قهوه ساز ایروپرس
 • قهوه ساز کمکس
 • قهوه ساز سایفون
 • قهوه ساز فرنچ پرس

source: خرید قهوه ساز نسل سوم

آسیاب-قهوه-برقی-نوا-مدل-NOVA-NCM-130CGM

برای تهیه ی یک فنجان قهوه ی دمی غلیظ یا یک فنجان اسپرسو با خامه نارنجی، حتما باید آسیاب قهوه داشته باشید. تا قهوه را از درشت ترین تا نرم ترین درجه اسیاب کند. برای خرید اینترنتی آسیاب قهوه دستی و برقی، کافی است روی وبسایت قهوه دات کام https://qahveh.com به نشانی کلیک کنید.

اسپرسو ساز نیمه صنعتی جمیلای مدل Gemilai CRM3605

اسپرسوساز نیمه صنعتی جمیلای یک دستگاه حرفه‌ای و کاربردی محسوب می‌شود. این اسپرسو ساز امکانات کاربردی را در اختیار کاربر قرار می‌دهد و می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای کافی‌ شاپ‌ و آشپزخانه ها  باشد.برای خرید آنلاین انواع قهوه ساز ها و تجهیزات و لوازم چاپگرهای خوراکی به درگاه اینترنتی https://qahveh.com مراجعه کنید.

آسیاب قهوه نیمه صنعتی پاکت دار LD-018

این دستگاه از نوع آسیاب‌ قهوه برقی و نیمه صنعتی به حساب می‌آید که از با کیفیت ترین تجهیزات کافی شاپ و قهوه ساز ها به حساب می‌آید. برای خرید انلاین این دستگاه و همچنین لوازم آشپزخانه از فروشگاه قهوه دات کام به درگاه اینترنتی https://qahveh.com مراجعه کنید.