qahvehdotcom

اشتراک گذاشته شده با :

فیلتر کاغذی قهوه

فیلتر قهوه چیست
فیلتر قهوه چیست

در زمان خرید قهوه ساز های دمی و قهوه ساز های نسل سوم متوجه می شوید که اکثر آنها دارای فیلتر هستند. و یا بسیاری از افراد براین باورند که فیلترهای این قهوه ساز ها بر روی طعم قهوه تاثیر می گذارند. به همین دلیل از خرید آنها صرف نظر می کنند.

انواع فیلترهای قهوه ساز

از آنجایی که قهوه ساز های دمی و نسل سومی از تنوع زیادی برخوردار هستند، درنتیجه فیلترهای آنها هم متنوع می باشند. اما به طور کلی فیلتر های قهوه ساز به سه دسته زیر دسته بندی می شوند:

  • فیلترهای کاغذی
  • فیلترهای پارچه ای
  • فیلترهای فلزی

هرکدام از این فیلتر ها مخصوص یک نوع از قهوه ساز می باشند.

همانطور که از نام این فیلترها پیدا است، فیلتر قهوه کاغذی از جنس کاغذ بوده و اکثرا با چوب درختان ساخته می شوند. درختانی مانند: بامبو، کاج، صنوبر، موز، … .

البته هستند فیلترهای کاغذی که از بازیافت کاغذی های باطله درست می شوند، اما کیفیت فیلترهایی که از جنس چوب درختان می باشند، بسیار بهتر است.

نوع دیگر فیلترهای قهوه ساز، فیلترهای پارچه ای می باشند. این فیلترها یک مزیت فوق العاده خوب درمقایسه با فیلتر های کاغذی دارند. و آن این است که دوست دار محیط زیست هستند.

یعنی یکبار مصرف نبوده و می توان آنها را شست و دوباره استفاده کرد. با این کار هم در هزینه خود صرفه جویی کردید و هم به طبیعت کمک کرده اید.

فیلترهای فلزی نمونه ای دیگر از فیلترهای قهوه ساز هستند که کاملا متفاوت از دو نوع قبلی می باشند. فیلترهای فلزی نه در طعم قهوه تاثیر می گذارند و نه روغن قهوه را می گیرند.

بلکه تنها کاری که می کنند این است که اجازه نمی دهند پودر قهوه در قهوه نهایی باقی بمانند. از این لحاظ شبیه با قهوه هایی هستند که به وسیله قهوه سازهای برقی آماده می شوند.

source: فیلتر قهوه چیست

فیلتر کاغذی قهوه
فیلتر کاغذی قهوه

فیلتر کاغذی مربع طرح Chemex squares paperfilter برای قهوه ساز کمکس ، مناسب است . همیشه بهترین فنجان قهوه از بهترین فیلتر نشات می گیرد. شکل مربع این فیلتر برای عصاره گیری در تمامی انواع قهوه سازهای کمکس مناسب است. طراحی نازک و فیبری فیلتر از ورود عوامل موثر بر تلخی، روغن و تفاله قهوه به فنجان قهوه جلوگیری می کند. فرآیند تصفیه این فیلتر باعث ایجاد طعمی بهتر در قهوه می شود. در هر بسته از ۴۰ فیلتر موجود است.

برای استفاده فیلتر را به صورتی که در شکل نشان داده شده تا کنید و فیلتر کاغذی را به‌گونه‌ای بروی مخزن قرار می‌دهیم تا کاملاً دهانه آن را پوشش دهد. مطمئن شوید که بخش سه‌لایه به سمت دهانه کمکس قرار گیرد، اما آن را مسدود نکند.

source: فیلتر کاغذی قهوه