qahvehdotcom

اشتراک گذاشته شده با :

قهوه ساز سایفون

تفاوت V60 و سایفون
تفاوت V60 و سایفون

تنها با یک جست و جوی کوتاه برای خرید قهوه ساز به تنوع زیاد آنها پی می برید. و متوجه می شوید که هر کدام از آنها قهوه را به صورت خاصی آماده می کنند. قهوه ساز های سایفون و V60 از این دست قهوه ساز ها هستند که طرفداران زیادی هم دارند.

قهوه ساز سایفون

قهوه ساز سایفون که به قهوه ساز هاریو هم شناخته می شود، از خاص ترین و زیباترین قهوه ساز های نسل سوم می باشد. منحصربه فرد بودن سایفون به این دلیل است که قهوه را متفاوت با سایر قهوه ساز ها آماده می کند.

همین متفاوت بودن باعث شده، سایفون از نظر ظاهر هم، زیبا و خاص شود. روش دم آوری قهوه در سایفون به وسیله خلا هوا صورت می گیرد. قهوه ساز سایفون از دو حباب شیشه ای و یک فیلتر پارچه که به یک فنر متصل است تشکیل شده است.

قهوه ساز V60

قهوه ساز V60، قهوه سازی است فیلتری و دمی اما متفاوت از سایفون. V60 به زیبایی سایفون نیست اما قهوه ساز قابل حمل می باشد. دیگر تفاوت های V60 و سایفون عبارتند از:

جنس قهوه ساز V60 از پلاستیک محکم، سرامیک و فلز است، مخزن مخصوص قهوه ندارد و از فیلتر کاغذی هم باید استفاده کرد. اما همانند سایفون قهوه ای بی نظیر و دلنشین آماده می کند.

قهوه ساز V60 یک ظرف لیوان طوری است که انتهای آن دارای زاویه ۶۰ درجه می باشد. دیواره داخلی V60 دارای برجستگی موج دار می باشد و انتهای سوراخ هایی دارد برای خارج شدن قهوه از قهوه ساز.

هردوی این قهوه ساز ها از محبوبیت زیادی در دنیا برخوردار هستند و این محبوبیت را مدیوم طعم خوشمزه ای قهوه ای که آماده می کنند هستند. اما تکرار، آزمون و خطا در برای بدست آوردن مهارت در استفاده از این قهوه سازها فراموش نکنید.

source: تفاوت V60 و سایفون

قهوه ساز سایفون چیست؟
قهوه ساز سایفون چیست؟

قهوه ساز سایفون از پرطرفدارترین و زیباترین قهوه ساز های نسل سوم است. زیرا علاوه بر اینکه می توان با آن قهوه تهیه کرد، می توان به عنوان وسیله ای تزیینی برای آشپزخانه مورد استفاده قرار گیرد.

قهوه ساز سایفون که به آن قهوه ساز وکیوم پات (Vacuum Coffee Maker) هم گفته می شود از اولین قهوه ساز هایی است که با شروع موج سوم قهوه، وارد صنعت قهوه شد.

تاریخچه قهوه ساز سایفون

درمورد اینکه قهوه ساز سایفون در چه سالی و در کجا برای اولین بار ساخته شد، دو نظریه وجود دارد. این دو نظریه به قرار زیر هستند.

  • در دهه ۱۸۳۰ توسط فردی آلمانی به نام لوف در آلمان برای اولین بار ساخته شد.
  • در سال ۱۸۴۰ فردی به نام مادام وسیو در فرانسه این دستگاه را ثبت اختراع کرد.

  • طرز تهیه قهوه با سایفون

آماده کردن قهوه با قهوه ساز سایفون بسیار راحت می باشد. اما نباید انتظار داشت که در همان دفعات اول به طعم و مزه ایده آل رسید. قطعا با تمرین و تکرار به طعم دوست داشتنی خود می رسید.

برای درست کردن قهوه با این قهوه ساز مراحل زیر را انجام دهید.

در اولین قدم باید دان قهوه را آسیاب کرد. برای دم کردن قهوه با سایفون باید دانه های قهوه را در اندازه متوسط آسیاب کرد. اندازه دانه های قهوه باید کمی از اسپرسو درشت تر باشد.

بعد از آُسیاب کردن قهوه، آب را در درون قوری قهوه زیرین می ریزیم. سپس فیلتر مخصوص این قهوه ساز را درون قوری قهوه بالایی قرار داده و فنر آن را از درون لوله ای که این دو قوری را به هم متصل می کند، عبور می دهیم.

سایفون را بر روی حرارت قرار می دهیم. حرارتی که برای این قهوه ساز مناسب است، وارمر و برنر می باشد. زمانی که آب به جوش آمد از لوله اتصال دهنده دو قوری بالا رفته و وارد مخزن قهوه می شود.

در این زمان پودر قهوه را به آب اضافه می کنیم و با یک قاشق یا یک ابزار دیگر آن را هم می زنیم تا آب و پودر  قهوه به خوبی با هم ترکیب شوند.

بعد از گذشت چند دقیقه قهوه ساز سایفون را از روی حرارت برمیداریم. با کم شدن حرارت خلا موجود در قوری زیرین باعث می شود عصاره قهوه از قوری بالایی به قوری پایینی ریخته شود.

بعد از اینکه کاملا عصاره قهوه به مخزن پایینی وارد شد، مخزن بالایی را برداشته و قهوه ای که آماده شده است را در درون فنجان می ریزیم.

source: قهوه ساز سایفون چیست؟

خرید وارمر برقی کوچک قهوه
خرید وارمر برقی کوچک قهوه

دستگاه وارمر برقی هالوژنی با بدنه کاملا استیل با قابلیت تنظیم حرارت مناسب برای دم آوری قهوه در قهوه سازهای سایفون و قهوه جوش ها

دارای هالوژن اضافه

توان دستگاه ۴۰۰ وات

کیفیت بالا و جنس عالی

ویژگی های محصول:

  • جنس بدنه:شیشه و فلز
  • توان مصرفی:400W

source: خرید وارمر برقی کوچک قهوه